Českého poslanca tmavej pleti zbili, útočník hovorí o obyčajnej dedinskej bitke

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) – Útok na českého poslanca Dominika Feriho, ktorý sa odohral v nedeľu v Boršiciach neďaleko Uherského Hradiště, bol iba obyčajnou dedinskou bitkou.

V stredu to českým médiám povedal jeden z dvoch miestnych obyvateľov, ktorí sa do Feriho pustili.
<h2>Bojovník proti rasizmu</h2>
Poslanec za stranu TOP 09 je tmavej farby pleti a je v českej politike považovaný za jedného z najhlasnejších bojovníkov proti rasizmu a xenofóbii. Práve to bol podľa Feriho zrejme dôvod bitky.

Ako poslanec povedal deň po útoku, v krčme v Boršiciach za ním v nedeľu prišiel miestny štamgast, spýtal sa ho, či sa volá Feri, a keď poslanec prisvedčil, začal ho udierať do tváre.
<h2>Bitka bez zámienky</h2>
Do následnej bitky sa zapojil aj otec pôvodného útočníka Vladimír Hromádko. Ten teraz tvrdí, že takýchto bitiek <em>”sa na Morave odohrá plno”</em>, a rozhodne odmieta, že by útok mal rasový motív. <em>”To je voči nám tak trochu nefér,”</em> povedal.

Feri, ktorého po bitke musela odviezť sanitka do nemocnice, kde mu zašívali bodnú ranu na chrbte, však s takýmto výkladom udalostí nesúhlasí.

<em>”Dedinská bitka má nejakú zámienku, niekto vás popáli cigaretou, obleje vás. Ale tu nič také nebolo, tu ku mne proste len prišiel mladší z útočníkov a začal ma mlátiť päsťami,”</em> cituje Feriho český server iDnes.cz.

Viac k témam: bitka, poslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Českého poslanca tmavej pleti zbili, útočník hovorí o obyčajnej dedinskej bitke © SITA Všetky práva vyhradené.