Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Českého prezidenta Zemana museli hospitalizovať, cez víkend skončil v nemocnici aj exprezident Klaus

Sita
Zdieľať

14.9.2021 (Webnoviny.sk) – Českého prezidenta Miloša Zemana v utorok hospitalizovali. Podľa jeho poradcu Martina Nejedlého by mal byť v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) na pravidelnej prehliadke. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, ktorému hospitalizáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke.

O hospitalizácii ako prvý informoval denník Právo, podľa ktorého Zemana sprevádzala do nemocnice jeho manželka Ivana.

Zeman, ktorý má neuropatiu nôh a cukrovku, bol vo vojenskej nemocnici v uplynulých rokoch niekoľkokrát. Vlani mu tam operovali zlomenú ruku a rok predtým tam bol štyri dni na rekondičnom pobyte. Začiatkom tohto roka ho tam zase očkovali proti koronavírusu a tiež tam absolvoval komplexnú preventívnu prehliadku, pre ktorú tam bol dva dni.

V ÚVN cez víkend hospitalizovali aj bývalého prezidenta Václava Klausa. Skončil tam pre vysoký tlak a v utorok sa dostavil na ďalšie vyšetrenie. „Exprezident Klaus sa necítil dobre už cez víkend, a tak podstúpil vyšetrenie, pri ktorom mu zistili vysoký tlak. Teraz čaká na ďalšie testy v nemocnici,“ povedal pre iDNES.cz jeho hovorca Petr Macinka.

Viac k témam: hospitalizácia, nemocnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Českého prezidenta Zemana museli hospitalizovať, cez víkend skončil v nemocnici aj exprezident Klaus © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X