Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Česko upravilo pravidlá pre vstup do krajiny, po novom musia Slováci vyplniť príjazdový formulár

Zdieľať

19.7.2021 (Webnoviny.sk) – Od pondelka 19. júla dochádza k úprave pravidiel pre vstup do Českej republiky. Po novom majú povinnosť vyplniť príjazdový formulár občania všetkých krajín, teda aj tých, ktoré sa z pandemického hľadiska nachádzajú na českom zelenom zozname. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Pravidlá pre vstup do ČR sú od dneška upravované ochranným opatrením Ministerstva zdravotníctva ČR. „Pri splnení všetkých epidemických podmienok môžu do ČR pricestovať osoby z krajín EÚ+ za akýmkoľvek účelom, vrátane turistiky. Pre ostatné krajiny zostáva v platnosti zákaz vstupu na územie ČR, s výnimkou zelených krajín a vybraných kategórií v súlade s koordinovaným prístupom Európskej únie,“ uvádza rezort diplomacie.

Viac k témam: cestovanie, cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko upravilo pravidlá pre vstup do krajiny, po novom musia Slováci vyplniť príjazdový formulár © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X