Česko zasiahol silný vietor a komplikuje dopravu, tisíce domácností ostali bez elektriny

19.2.2022 (Webnoviny.sk) – Tisíce domácností na západe a juhu Čiech a v kraji Vysočina zostali bez elektrického prúdu v dôsledku silného vetra, ktorý zasiahol Českú republiku. „Od rána máme päť nových porúch vedenia. Tie v sobotu o ôsmej hodine obmedzovali dodávky pre 1 700 domácností na juhu Čiech a na Vysočine,” povedal hovorca energetickej spoločnosti E.ON Roman Šperňák. V Karlovarskom a Plzenskom kraji je bez prúdu približne 26-tisíc domácností. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Dopravu komplikujú popadané stromy. Na ceste prvej triedy do stromu narazilo auto pri meste Kaznějov neďaleko Plzne. „Na mieste ošetrili muža. Transport do nemocnice nebol potrebný,” povedala hovorkyňa plzenských záchranárov Mária Svobodová.

Horšie dopadol mladý vodič pri meste Strážov v okrese Klatovy, ktorého auto sa prevrátilo. Muža museli vyslobodzovať hasiči a so stredne ťažkými poraneniami skončil v nemocnici. Ďalšie auto narazilo do stromu pri obci Bezvěrov v okrese Plzeň-sever a ľahké zranenia utrpela spolujazdkyňa.

Viac k témam: Silný vietor, Výpadok elektriny
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko zasiahol silný vietor a komplikuje dopravu, tisíce domácností ostali bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.