Cestujúci zo štyroch stredomorských krajín sa musia pred príchodom do Ríma otestovať, inak ich skontrolujú priamo na letisku 

16.8.2020 (Webnoviny.sk) – Dovolenkári prichádzajúci do Ríma zo štyroch stredomorských krajín sa v nedeľu po prílete na letisko Leonarda da Vinciho zoradili aj s kuframi na testovanie.

Viac o téme: Koronavírus

Minulý týždeň taliansky minister zdravotníctva vydal nariadenie, podľa ktorého sa musia všetci cestujúci prichádzajúci z Chorvátska, Grécka, Malty a Španielska podrobiť testom. Okrem testovania priamo na letisku si pritom môžu vybrať aj druhú možnosť – nechať sa otestovať do 48 hodín od príchodu v miestnom zdravotníckom centre, ktoré je bližšie ich domovu alebo destinácii v Taliansku.

Dovolenkári prichádzajúci zo zahraničia v posledných týždňoch prispievajú k ďalšiemu nárastu prípadov nákazy novým koronavírusom. V sobotu, napríklad, denný prírastok nových prípadov po prvý raz od mája prekročil 600.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestujúci zo štyroch stredomorských krajín sa musia pred príchodom do Ríma otestovať, inak ich skontrolujú priamo na letisku  © SITA Všetky práva vyhradené.