Cesty v Žilinskom kraji sú najtragickejšie, od začiatku roka na nich vyhaslo 40 životov

24.10.2020 (Webnoviny.sk) – Cesty v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) sú aj naďalej najtragickejšími na Slovensku. Za necelých desať mesiacov na nich vyhaslo už 40 ľudských životov. Minulý týždeň do štatistík pribudla ďalšia smrteľná nehoda, pri ktorej prišiel o život cyklista.

Každá 37. nehoda tragická

Druhý najvyšší počet obetí registruje polícia v Trnavskom samosprávnom kraji, na cestách ktorého zomrelo 31 ľudí, v Nitrianskom samosprávnom kraji evidujú 28 obetí. Informoval o tom odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru.

Vývoj dopravnej nehodovosti na cestách ŽSK je pritom v porovnaní s rokom 2019 priaznivý. Kým vlani za prvých 42 kalendárnych týždňov polícia evidovala 1654 dopravných nehôd, v tomto roku ich v porovnateľnom období zaznamenala 1501, čo je pokles o 153 nehôd. Dôsledky sú však podstatne tragickejšie, keďže v priemere každá 37. nehoda má prívlastok smrteľná.

Kuriózna nehoda cyklistu

Vlani za celý rok zomrelo na cestách ŽSK 33 ľudí, v roku 2018 ich bolo 32, aktuálne štatistiky hovoria už o 40 obetiach nehôd. Tou poslednou je 69-ročný cyklista, ktorý zomrel pri kurióznej nehode na križovatke v Liptovskom Mikuláši. Osudným sa mu stalo zastavenie po pravej strane stavebného stroja.

Podľa svedkov dopravnej nehody v momente, keď na svetelnom signáli zasvietil signál Voľno a pracovný stroj sa pohol vpred, cyklista bez kontaktu s pracovným strojom spadol na zem priamo pod pravé kolesá pracovného stroja, ktorý ho následne prešiel. Pri nehode cyklista utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,” priblížila smrteľnú nehodu polícia.

Viac k témam: tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Cesty v Žilinskom kraji sú najtragickejšie, od začiatku roka na nich vyhaslo 40 životov © SITA Všetky práva vyhradené.