Chačanov odignoroval novinára na olympiáde v Tokiu, dotkla sa ho otázka o ruskej vlajke (video)

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Čerstvý finalista tenisovej dvojhry mužov na olympijských hrách v japonskom Tokiu, Rus Karen Chačanov, sa po piatkovom semifinálovom víťazstve nad Španielom Pablom Carreňom-Bustom (6:3, 6:3) postaral o rozruch nečakanou reakciou pred zástupcami médií.

Rusi nemôžu štartovať pod svojou vlajkou

Ako uviedol ruský web sport-express.ru, keď 25-ročný rodák z Moskvy dostal od brazílskeho novinára otázku, či je pre neho dôležité, že vo finále nebude hrať pod vlajkou Ruska, ale Ruského olympijského výboru, odmietol mu odpovedať.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Rusi na OH v Tokiu nemôžu štartovať pod ruskou vlajkou, ale iba pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROV). Nemôžu používať názov svojej krajiny, vlajku ani hymnu. Dôvodom je trest za svojvoľnú úpravu údajov v moskovskom antidopingovom laboratóriu a s tým spojený štátom podporovaný a organizovaný doping u športovcov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 30. júl (fotografie)

Medvedev žiadal odobratie akreditácie

Iný ruský tenista Daniil Medvedev v stredu dokonca požadoval odobratie akreditácie v prípade čilského novinára Sebastiana Nahmiasa, ktorý mu položil provokatívnu otázku týkajúcu sa ROV a spomenutého dopingu.

Chačanov sa v nedeľňajšom olympijskom finále stretne s Nemcom Alexandrom Zverevom, ktorý v druhom piatkovom semifinále senzačne triumfoval nad svetovou jednotkou – Srbom Novakom Djokovičom.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, tenis – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Chačanov odignoroval novinára na olympiáde v Tokiu, dotkla sa ho otázka o ruskej vlajke (video) © SITA Všetky práva vyhradené.