Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN Ostatné športy ŠPORT

Charitatívnu akciu No Finish Line v Bratislave osobne podporia aj Peter Sagan či Matej Tóth

Zdieľať

Veľké množstvo elitných športovcov súčasnosti či minulosti osobne podporí charitatívne bežecké podujatie No Finish Line v Bratislave.

V piatok sa na bratislavskom nábreží Dunaja predstavia bývalý športovci Dominik Hrbatý, Martina Gogolová či Jozef Gönci, menoslov na nedeľu je ešte bohatší – okrem monackého kniežaťa Alberta II. to bude aj fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan, olympijský šampión v chôdzi Matej Tóth aj Dominika Cibulková, Ľubomír Višňovský, Jozef Lohyňa, Peter a Pavol Hochschornerovci, Jozef Krnáč či Karina Cíleková-Habšudová.

Beh alebo chôdza

“Peter urobil veľké gesto, že si po náročnej sezóne urobil v kalendári miesto a príde podporiť náš beh. Opäť teda dokázal, že je špičkovým športovcom s veľkým srdcom. Samozrejme zavážil aj fakt, že sa na štartovej čiare stretne s monackým kniežaťom Albertom, keďže náš najúspešnejší cyklista je rezidentom práve Monackého kniežatstva,“ povedala Katarína Petrášová z neziskovej organizácie Children&Future Bratislava, ktorá podujatie priniesla do Bratislavy.

Zaujíma vás vaše zdravie? Príďte na našu konferenciu v Košiciach

Zapojiť sa do spomenutého podujatia a pridať sa k športovým hviezdam môže každý. Od stredy do nedele môže po registrácii odbehnúť alebo odkráčať toľko 1,5-kilometrových okruhov, koľko chce. Vytýčená trať sa nachádza v Bratislave medzi mostom Lafranconi a River Parkom.

Terapeutické ihrisko

Za každý bratislavský kilometer pritom poputuje jedno euro na vybudovanie jedinečného Terapeutického ihriska pre deti, ktoré čakajú tie najnáročnejšie diagnostické vyšetrenia.

“Ide o unikátny projekt, vďaka ktorému sa v Holandsku podarilo znížiť potrebu uspávania detí o 40 percent. Verné makety prístrojov CT a MR simulujú diagnostické vyšetrenia a pripravia dieťa na jeho priebeh natoľko, aby vyšetrenie zvládlo bez potreby narkózy. Verné makety prístrojov CT a MR simulujú diagnostické vyšetrenia a pripravia dieťa na jeho priebeh natoľko, aby vyšetrenie zvládlo bez potreby narkózy,” informovali organizátori prostredníctvom tlačovej správy.

V roku 2019 sa akcia No Finish Line koná okrem Bratislavy aj v Paríži, Aténach, Osle, Nice a Monacu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Charitatívnu akciu No Finish Line v Bratislave osobne podporia aj Peter Sagan či Matej Tóth © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár