Home Správy Slovensko Chcete, aby vás zosobášil poslanec parlamentu? Liberáli zo SaS navrhujú zmenu zákona

Chcete, aby vás zosobášil poslanec parlamentu? Liberáli zo SaS navrhujú zmenu zákona

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – Všetci poslanci Národnej rady Slovenskej republiky by mohli sobášiť páry. Navrhujú to poslanci strany Sloboda a Solidarita.

Sobášia komunálni politici

Na 45. schôdzu parlamentu, ktorá sa začne 9. mája, predkladajú návrh novely zákon o rodine. V súčasnosti majú právo sobášiť poslanci NR SR, ktorí súčasne pôsobia v komunálnej politike.

„Cieľom predloženého návrhu zákona je umožniť poslancom NR SR vykonať sobášny obrad rovnako, ako zákon túto možnosť priznáva starostom, primátorom, ako aj poslancom obecných a mestských zastupiteľstiev,“ uviedli predkladatelia.

Bez nároku na odmenu

Podľa návrhu by mohol poslanec NR SR sobášny obrad vykonať na celom území Slovenska. Robili by to zadarmo. Pre zmenu zákona sa rozhodli pre silnejúcu spoločenskú objednávku po tejto možnosti.

Tvrdia, že poslanci NR SR, ktorí sú zároveň komunálnymi poslancami, starostami alebo primátormi, patria vo všeobecnosti k tým, ktorých si snúbenci žiadajú ako sobášiacich viac než bežných komunálnych poslancov.

Viac k témam: SaS Sloboda a Solidarita, sobáš
Zdroj: Webnoviny.sk – Chcete, aby vás zosobášil poslanec parlamentu? Liberáli zo SaS navrhujú zmenu zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version