Chcete mať bábätko a nedarí sa vám? Zdravotná poisťovňa Union pripravila brožúry s informáciami o neplodnosti, aj špeciálne zľavy na vyšetrenia

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – S diagnózou neplodnosti zápasí na Slovensku okolo 20% párov. Našťastie, metód a postupov ako ju vyliečiť, je v súčasnosti množstvo. Pomoc v zorientovaní sa v množstve informácií ponúka odborná brožúra, ktorú je možné nájsť na všetkých pobočkách ZP Union.

“Brožúra rozoberá témy ako porucha plodnosti a jej možné príčiny, diagnostické možnosti a riešenia u žien a u mužov, poradí, kedy je potrebné zájsť do centra asistovanej reprodukcie a aj, ako je možné ušetriť na poplatkoch za vyšetrenia,” hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union.  Zdôrazňuje, že publikácia bola vypracovaná v spolupráci s odborníkmi v oblasti reprodukčnej medicíny.

Okrem toho má ZP Union aj špeciálne zľavy na vyšetrenia v centrách asistovanej reprodukcie. Ušetriť je vďaka nim možné až 1200 eur.

Mikromanipulačná  metóda ICSI – príspevok vo výške 200 €
Komplexné vyšetrenie spermiogramu – príspevok vo výške 100 €
Predimplantačná genetická diagnostika (PGD) – príspevok vo výške 900 €

Union v rámci urýchlenia celého procesu asistovanej reprodukcie nevyžaduje predchádzajúci súhlas zdravotnej poisťovne s úhradou umelého oplodnenia z verejného zdravotného poistenia. “Naše poistenkyne nemusia vypisovať žiadosť a čakať na náš súhlas s úhradou liečby. Celý proces je tak oveľa jednoduchšie načasovaný s potrebami poistenkyne a nedochádza k časovým stratám kvôli administratíve,” uviedla Elena Májeková.

Ako ďalej dodala, predpísanie liečby, jej priebeh, výsledky vyšetrení,  čestné prehlásenie a iné náležitosti, ktoré boli vyžadované k predchádzajúcemu súhlasu, sa zaznačia len do zdravotnej dokumentácie. Súhlas zdravotnej poisťovne sa vopred nevyžaduje ani pri  liekoch, ktoré sú súčasťou umelého oplodnenia.

Informačný servis

Viac k témam: asistovaná reprodukcia, neplodnosť, PR, Union
Zdroj: Webnoviny.sk – Chcete mať bábätko a nedarí sa vám? Zdravotná poisťovňa Union pripravila brožúry s informáciami o neplodnosti, aj špeciálne zľavy na vyšetrenia © SITA Všetky práva vyhradené.