Domov Správy Čína a Spojené štáty americké sa dohodli na ďalších krokoch v boji...

Čína a Spojené štáty americké sa dohodli na ďalších krokoch v boji s klimatickou krízou

20.3.2021 (Webnoviny.sk) – Čína v sobotu potvrdila, že sa s USA dohodla na ďalších krokoch v boji proti klimatickej zmene a tiež v iných záležitostiach. Štátna tlačová agentúra Sin-chua uviedla, že sa tak stalo na dvojdňovom stretnutí na Aljaške, ktoré sa skončilo v piatok.

Obe krajiny súhlasili so zriadením pracovnej skupiny, ktorá bude mať na starosti otázky spojené s klimatickou zmenou. Zároveň prisľúbili viesť rozhovory o „diplomatických témach a záležitostiach spojených s novinármi v oboch krajinách“.

Formálne dohody nedosiahli

Americkí zástupcovia však uviedli, že sa im nepodarilo dosiahnuť žiadne formálne dohody o začatí dialógov alebo odštartovanie nových iniciatív.

Obidve ekonomiky sa počas Trumpovej administratívy sporili o novinárske víza.

Predstavitelia vlády súčasného prezidenta Joea Bidena sa po prvý raz stretli naživo so svojimi čínskymi náprotivkami v meste Anchorage. Rozhovory sa však začali napätými výmenami názorov v oblasti ľudských práv.

Čína bude chrániť suverenitu

„Americká strana by nemala podceňovať čínsku odhodlanosť o zabezpečenie svojej suverenity, ochrany a rozvoja,“ povedal po stretnutí čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Správa agentúry Sin-chua zatiaľ neuviedla žiadne bližšie detaily o pracovnej skupine zameranej na boj s klimatickou zmenou.

Viac k témam: klimatická kríza, klimatické zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína a Spojené štáty americké sa dohodli na ďalších krokoch v boji s klimatickou krízou © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version