Domov Správy Slovensko Čo vás v lete zachráni? Bazén vo vašej záhrade!

Čo vás v lete zachráni? Bazén vo vašej záhrade!

Vyzerá to už tak, že tohtoročné leto strávime inak, než sme boli zvyknutí. Nemusíte však byť sklamaní tým, že nemôžete ísť za kúpaním do cudziny. Môžete mať svoj vlastný bazén! S nikým sa oň nemusíte deliť, bude iba váš. Ako ho však správne vybrať?

Bazén už dnes nachádzame vo väčšine záhrad. Ako by aj nie? Kto by sa chcel tlačiť na verejnom kúpalisku, kde si nakoniec sotva namočíme nohy? O poriadnom osviežení často nemôže byť ani reč.

Bazén je síce investíciou, no keď si spočítate, koľko dáte za vstupy na kúpaliská, dopravu a čas strávený na ceste, investícia sa vám tisíckrát vráti. Bazén vám totiž bude k dispozícii neustále, navyše, nie je záležitosťou jednej sezóny.

Ideme vyberať bazén

Keď už sa pre kúpu bazénu rozhodnete, je potrebné vedieť ho i dobre vybrať. Na čo sa pri výbere bazéna zamerať?

Než pôjdete do obchodu, vyberte miesto, kam bazén umiestnite

Keď si totiž bazén kúpite a až potom zistíte, že je príliš veľký, bude už neskoro. Než sa teda do výberu pustíte, vyberte miesto, kam ho umiestnite a zmerajte si ho.

Ako spoznať vhodné miesto pre bazén?

Ideálne je závetrie, kam po väčšinu dňa svieti slniečko.
Okolo bazéna je potrebné počítať s priestorom pre techniku ​​ako filtrácia a solárny panel, takisto na ležadlo alebo deku.
Miesto by nemalo byť na očiach okoloidúcich, nech si môžete kúpanie v pokoji užiť.

Aký druh bazéna chcete?

Ponuka bazénov je dnes pomerne široká a neobmedzuje sa iba na malé nafukovacie bazény pre deti či betónové zakopané bazény.

Najprv je potrebné si ujasniť, či chcete bazén nadzemný, zapustený alebo polozapustený.
Výber ovplyvňuje i veľkosť priestoru, ktorý máte k dispozícii.
Zapustené bazény sú finančne náročnejšie, vyberať môžete medzi betónovými, fóliovými, plastovými, laminátovými a plechovými.
Nadzemné bazény sú lacnejšie, flexibilnejšie a nie sú náročné na inštaláciu. Vyberať si môžete medzi nafukovacími, plastovými, fóliovými alebo samonosnými bazénmi.

Náš tip: Chcete si v bazéne vo vašej záhradke i zaplávať, ale nemáte dostatok financií na zapustený bazén? Kúpte si nadzemný bazén s pevnou kovovou konštrukciou.

Nezabúdajte ani na techniku

Kúpou samotného bazéna to nekončí. Do bazéna je potrebné napustiť vodu a o ňu sa musíte starať. Kto by sa chcel kúpať v zakalenej alebo v zelenej vode? K bazénu si preto zakúpte aj zodpovedajúcu filtráciu a potrebnú bazénovú chémiu.

Pre menšie bazény, maximálne s objemom 8m3, vám postačí kartušová filtrácia, pre väčšie bazény je nutnosťou piesková filtrácia. Jej výhodou je takmer bezúdržbová prevádzka a záruka krištáľovo čistej vody.

Viete, že filtráciu by ste mali k prečisteniu vody púšťať minimálne 2x denne, zhruba na 4 hodiny?

Čo ďalšie by sa vám mohlo k bazénu hodiť?

Okrem bazéna a filtrácie možno oceníte schodíky pre jednoduchší vstup do bazéna, solárny ohrev alebo tepelné čerpadlo pre príjemnejšiu teplotu vody, kryciu plachtu a bazénový vysávač.

Informačný servis

Žiadne komentáre

Exit mobile version