Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého

0
Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého

Podľa údajov Eurostatu pracovalo počas posledných rokov prevažne alebo aspoň niekedy z domu iba 9 % zamestnaných Slovákov. Spoločnosť Wood & Company Real Estate očakáva, že za posledné dva týždne sa počet pracujúcich z domu rapídne zvýšil. Nárast potvrdzujú aj údaje spoločnosti.

Efektívny nástroj, ako neprerušiť prevádzku

Vlastní štyri bratislavské administratívne budovy, kde spolu pracuje takmer osemtisíc ľudí. V administratívnych budovách sa v posledných dňoch nachádza podľa vyjadrení analytičky Wood & Company Evy Sadovskej o zhruba 80 % menej ľudí ako počas bežných pracovných dní.

Pred vyše dvoma týždňami bol na Slovensku potvrdený prvý prípad vírusového ochorenia COVID-19. Od tohto momentu sa po celej krajine začali postupne zavádzať opatrenia, ktoré majú za cieľ zamedziť šíreniu nákazy. Jedným z hesiel a zároveň záväzkov týchto dní je „ZOSTAŇ DOMA„. Viaceré firmy preto umožňujú svojim zamestnancom pracovať z domu.

Práca z domu je podľa analytičky jedným z najefektívnejších nástrojov, ako udržať zamestnancov doma a zároveň neprerušiť prevádzku firmy. Práca z domu pochopiteľne nie je pre každého a závisí aj od odvetvia, v ktorom firma pôsobí.

„Pracovať na farme, stavať budovy či vyrábať automobily z obývačky je nepredstaviteľné,“ konštatuje Sadovská. Mnohé profesie však môžeme vykonávať v podstate z akéhokoľvek miesta, kde sa dokážeme pripojiť na internet.

Prečítajte si, aké výhody a nevýhody homeoffice vnímajú slovenské ženy?

pracovný stôl, home office
foto: pixabay.com

Prevencia proti šíreniu nákazy

V administratívnych budovách platí viacero opatrení, ktoré majú pôsobiť preventívne proti šíreniu nákazy a ochrániť zdravie všetkých ľudí pohybujúcich sa v budovách.

V posledných týždňoch tak práve prevádzkovatelia administratívnych budov veľmi intenzívne komunikujú nielen so svojimi nájomcami, teda firmami, ktoré v biznis centrách sídlia, ale aj so svojimi dodávateľmi (upratovacia služba, SBS alebo údržba).

Zdroj: Webnoviny.sk – Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu