Cyprus preradil Slovensko na zoznam zelených krajín, na letisku vás však môžu náhodne otestovať

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Cyprus zaraďuje Slovenskú republiku s platnosťou od štvrtka 24. júna medzi takzvané zelené krajiny. V tých je riziko nakazenia sa najmenšie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Pre cestujúcich, ktorí na Cyprus prichádzajú zo zelených krajín a strávili v nich najmenej 14 dní neplatia žiadne obmedzenia. Pred príletom na ostrov sa na nich vzťahuje len povinnosť vyplniť Cyprus Flight Pass formulár a v prípade vyzvania sa podrobiť náhodnému testovaniu ihneď na ostrov na náklady Cyperskej republiky. Rezort diplomacie ďalej upozorňuje, že deti mladšie ako 12 rokov sú z testovania vyňaté, musia však mať vyplnený Cyprus Flight Pass formulár.

Viac o téme: Koronavírus

„Upozorňujeme cestujúcich, že takzvaná Severo-cyperská turecká republika je územie, ktoré nie je uznané Slovenskou republikou. V prípade pobytu slovenských občanov na jej území im v prípade núdze nebude môcť byť poskytnutá oficiálna konzulárna pomoc a asistencia,“ dodáva ministerstvo zahraničných vecí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyprus preradil Slovensko na zoznam zelených krajín, na letisku vás však môžu náhodne otestovať © SITA Všetky práva vyhradené.