Ďalšia várka družíc siete Starlink do vesmíru nevyletela, SpaceX opäť odložila štart

0
Ďalšia várka družíc siete Starlink do vesmíru nevyletela, SpaceX opäť odložila štart

12.7.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť SpaceX opäť odložila štart ďalších 57 družíc v rámci siete Starlink. Stalo sa tak už tretíkrát počas troch týždňov.

Štart sa mal pôvodne konať 26. júna, no pre technické problémy ho odložili. Počasie zase zapríčinilo zrušenie druhého pokusu.

Nový dátum neuviedli

Zástupcovia spoločnosti najnovšie informovali, že sobotňajší štart odložili, aby mali viac času na „technické kontroly“.

Nový dátum zatiaľ nezverejnili. Raketa Falcon 9 vynesie do vesmíru ďalšiu várku satelitov. Tie budú mať ako prvé tienidlá VisorSat, vďaka ktorým už nebudú vrhať silný jas.

Ľudia sa pýtali na jas

Výkonný riaditeľ firmy Elon Musk na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter nedávno uviedol, že ľudia sa pýtali na jas, ktorý družice spôsobujú. Podľa neho za to môže nasmerovanie solárnych panelov na satelitoch.

SpaceX chce zahrnúť do Starlinku tisíce družíc, prostredníctvom ktorých chce poskytovať na celom svete vysokorýchlostný internet.

Viac k témam: projekt Starlink, raketa Falcon 9
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalšia várka družíc siete Starlink do vesmíru nevyletela, SpaceX opäť odložila štart © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu