Ďalšie pôsobenie Jankovskej na poste štátnej tajomníčky má v rukách strana Smer-SD, vyhlásil Bugár

23.8.2019 (Webnoviny.sk) – Ďalšie pôsobenie Moniky Jankovskej na poste štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti SR je v rukách strany Smer-SD. Uviedol to v súvislosti so zadržaním mobilného telefónu Jankovskej políciou predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Možná komunikácia s Marianom K.

Jeho stanovisko agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár. Bugár v ňom pripomenul, že ďalší postup vo vyšetrovaní je na orgánoch činných v trestnom konaní.

Štátnej tajomníčke rezortu spravodlivosti Monike Jankovskej vo štvrtok podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema.

Jankovská v piatok odcestovala na dlhodobo plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na otázky agentúry SITA, či odíde zo svojho postu. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom.

Podozrenie z trestného činu

„Predpokladám, že polícia mobil pani Jankovskej a ďalších osôb zaistila na základe podozrenia z trestného činu, takže celý prípad je v rukách orgánov činných v trestnom konaní. K obsahu spomínanej komunikácie sa neviem vyjadriť, ja viem posúdiť len to, že Marian K. v súvislosti s mojou osobou klamal. To, čo napísal, je lož. Politický osud štátnej tajomníčky je v rukách strany Smer-SD,” uviedol Bugár na otázky agentúry SITA.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorá nominovala Jankovskú do funkcie, dnes uviedol, že sa k prípadu nebude vyjadrovať, pretože je to práca polície. „Nie som policajt, ani prokurátor,” odpovedal Fico na otázky novinárov k Jankovskej.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalšie pôsobenie Jankovskej na poste štátnej tajomníčky má v rukách strana Smer-SD, vyhlásil Bugár © SITA Všetky práva vyhradené.