Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR

0
Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR

25.3.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) sa dohodla na prvej legislatíve v spolupráci s poslancom Národnej rady SR a predsedom strany Život – Národná strana Tomášom Tarabom.

Do parlamentu predkladajú zákon na zriadenie Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky. Obe politické strany aktuálne rokujú aj o podmienkach spoločného postupu do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Informovala o tom v tlačovej správe riaditeľka kancelárie predsedu Zuzana Škopcová.

Štátny tajomník pre šport

Strane SNS sa v minulosti podarilo presadiť vznik funkcie štátneho tajomníka pre šport, čo podľa ich slov prinieslo športu pozitívny efekt.

Legislatívny návrh na zriadenie nového Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky podala SNS koncom minulého volebného obdobia v roku 2019, avšak na schválenie v pléne mu chýbali ešte tri poslanecké hlasy.

Motto do parlamentných volieb

„Máme však zato, že táto téma je stále aktuálna a zriadenie tohto nového ministerstva ako vrcholnej štátnej inštitúcie je budúcou nevyhnutnosťou na naštartovanie vyššej úrovne rozvoja a podpory nášho cestovného ruchu a športu,” skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

Taraba uviedol, že berú na vedomie verejné vyjadrenie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), že je potrebné zriadenie tohoto ministerstva. „Preto pevne verím, že na najbližšom hlasovaní národnej rady tento návrh podporí a napraví tak svoje hlasovanie z minulosti, keď hlasoval proti,“ vyhlásil poslanec.

„Naším spoločným mottom do parlamentných volieb je nielen kritizovať, ale čo najskôr prinášať i reálne riešenia, ktoré pomôžu ľuďom,“ zhodne uzavreli predsedovia oboch strán Andrej Danko a Tomáš Taraba.

Viac k témam: Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk – Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie