NAČÍTAVAM

Type to search

MAGAZÍN

Dánska premiérka dala prednosť svojej práci. Pre summit EÚ odložila svoju svadbu

Sita
Share

Dánska premiérka Mette Frederiksenová odložila svoju svadbu naplánovanú na júl. Dôvodom je summit Európskej únie o budúcom rozpočte európskeho bloku.

“Stretnutie (Európskej) rady v Bruseli sa uskutoční v júlovú sobotu, na ktorú sme plánovali svadbu. Dokelu. Musím však robiť svoju prácu a postarať sa o dánske záujmy. Takže musíme opäť zmeniť plány,” napísala premiérka na svojom účte na Instagrame.

Prečítajte si o najsilnejších ženách v politike počas histórie

Sobáš pritom odkladá už druhý raz. Minulý rok tak spravila z dôvodu parlamentných volieb 5. júna, po ktorých jej sociálni demokrati sformovali menšinovú vládu jednej strany.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuFrederiksenová a jej snúbenec Bo Tengberg sa stretli v roku 2014 a zásnuby nasledovali v roku 2017, uviedol dánsky denník Ekstra Bladet. 42-ročná premiérka má už za sebou jedno manželstvo a dve deti.

Po viacerých virtuálnych schôdzkach naplánovala Európska únia fyzické stretnutie členov Európskej rady na 17. a 18. júla. Témou diskusie bude okrem iného nový dlhodobý rozpočet európskej dvadsaťsedmičky.

Zdroj: Webnoviny.sk – Dánska premiérka opäť ukázala, že je oddaná svojej práci. Pre summit EÚ odložila svoju svadbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X