Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika Informatika

Streemovacia služba zakročí proti vulgarizmom, vyvíja umelú inteligenciu na rozoznávanie textov piesní

Sita
Zdieľať

Streamovacia služba Deezer vyvíja technológiu, ktorá by dokázala automaticky rozoznať nevhodný obsah piesní. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého spoločnosť oznámila, že sa týmto problémom začala zaoberať, pretože nahrávacie spoločnosti veľmi často nepriznávajú vulgárne texty piesní, ktoré poskytujú na streamovanie.

Piesne bez označenia

V skutočnosti, “podstatne veľká časť” knižnice streamovacej služby neobsahuje označenie, či pieseň má alebo nemá nevhodný text či tému, priznala firma, ktorá sa v reakcii na túto skutočnosť rozhodla preskúmať možnosť automatického označovania takéhoto obsahu.

I keď zatiaľ technológia nedokáže “úplne automaticky” označovať piesne s nevhodným obsahom, mohla by pomôcť ľuďom pri identifikácii vulgárneho materiálu.

Problém vulgarizmov v piesňach sa pritom v uplynulých rokoch zväčšil, keď sa čoraz viac začali objavovať aj v mainstreamových popových piesňach od hviezd ako Ariana Grande či Beyoncé.

Prečítajte si aj: Zakazujú mi hrať vlastnú hudbu, hovorí speváčka Taylor Swift

Nespoľahlivé filtrovanie

Službám ako Deezer môže navyše denne pribudnúť až 40-tisíc nových piesní, v dôsledku čoho je nemožné, aby ľudia preverili text každej z nich.

BBC pritom upozorňuje, že i keď služby ako Deezer, Apple a Amazon Music ponúkajú rodičom možnosť “vypnúť” vulgárne piesne, výsledky tohto filtrovania obsahu nie sú spoľahlivé.

Deezer zverejní kompletné výsledky svojho výskumu počas budúcotýždňovej medzinárodnej online konferencie.

Zdroj: Webnoviny.sk – Deezer zakročí proti vulgarizmom, vyvíja umelú inteligenciu na rozoznávanie textov piesní © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X