Desaťtisíce demonštrantov v Prahe vyjadrili podporu Ukrajine, davu sa prihovorila aj Olena Zelenská (foto)

30.10.2022 (Webnoviny.sk) – Desaťtisíce ľudí sa v nedeľu popoludní zišli v českom hlavnom meste na zhromaždení s názvom Česko proti strachu: Spoločne na Václavák, ktoré v reakcii na piatkovú protivládnu demonštráciu zvolal spolok Milion chvilek pro demokracii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako prvý sa prostredníctvom videozáznamu účastníkom zhromaždenia na Václavskom námestí v Prahe prihovoril divadelník Jiří Suchý.

„Počúvam hlasy, prečo pomáhať Ukrajine, keď sami máme problémy a mrzneme. My totiž máme šancu, že nám po čase bude opäť teplo a budeme prosperovať. Tí, ktorí zomrú na Ukrajine, túto možnosť nemajú,“ povedal Suchý. Informuje o to spravodajský portál TN.cz.

„Poďme ukázať Putinovi, že sa nedáme. Poďme pomáhať všetkým, ktorí to potrebujú, či sú z Ukrajiny alebo Česka,“ vyzval zakladateľ spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář.

Prostredníctvom videozáznamu sa k zhromaždeniu prihovorila aj ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská. „Rusko zabudlo, že bojuje proti svetlu, ktoré nezhasne,“ vyhlásila. Poďakovala sa Čechom za podporu, ktorú označila za dôkaz toho, že nemožno vziať svetlo tým, ktorí ho majú vnútri.

Viac k témam: Demonštrácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Desaťtisíce demonštrantov v Prahe vyjadrili podporu Ukrajine, davu sa prihovorila aj Olena Zelenská (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.