Digitálny COVID automat vám ukáže, aké opatrenia proti koronavírusu platia na Slovensku v jednotlivých okresoch

0
Digitálny COVID automat vám ukáže, aké opatrenia proti koronavírusu platia na Slovensku v jednotlivých okresoch

18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Od pondelka 17. mája sa zásadne mení COVID automat. Celé Slovensko už nie je v jedinej farbe a neplatia tak celonárodné opatrenia, ale uplatňujú sa rôzne pravidlá podľa farby každého jedného zo 79 okresov.

Viac o téme: Koronavírus

Ako v tlačovej správe informuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, orientáciu v zložitej spleti podmienok a opatrení v jednotlivých regiónoch pomáha uľahčiť digitálny COVID automat.

Podľa ministerky informatizácie od spustenia aplikácie v polovici marca eviduje ministerstvo už vyše milióna jej použití. „Doterajšia úspešnosť pilotnej prevádzky COVID automatu a pozitívna odozva užívateľov dokazujú, že takéto mikroriešenia majú v štátnom IT svoj význam. Zložitý odborný jazyk nariadení a vyhlášok sa nám podarilo k ľuďom dostať v zrozumiteľnej a prehľadnej podobe. Týmto smerom budeme v digitálnych službách pre občanov pokračovať aj naďalej,“ konštatovala Remišová.

Digitálny COVID automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk pre mobilné zariadenia aj pre klasické počítače. Užívatelia mobilných telefónov si automat môžu jednoducho uložiť a používať ako štandardnú aplikáciu vo svojom telefóne. Stačí, ak si do prehliadača zadajú adresu, nemusia nič inštalovať. Digitálny automat poskytuje prehľad o tom, aké aktivity a za akých podmienok môžu ľudia vykonávať v každom okrese.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Digitálny COVID automat vám ukáže, aké opatrenia proti koronavírusu platia na Slovensku v jednotlivých okresoch © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie