Disciplinárka zatiaľ o trestoch pre Slovan a Spartak za bitku fanúšikov nerozhodla, udelila len predbežné opatrenia (foto)

0
Disciplinárka zatiaľ o trestoch pre Slovan a Spartak za bitku fanúšikov nerozhodla, udelila len predbežné opatrenia (foto)

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu zatiaľ nerozhodla o trestoch za nechutné udalosti, ktoré sa udiali počas zápasu 11. kola Fortuna ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava, ale udelila predbežné ochranné opatrenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Futbalové derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava ukončili výtržnosti (fotografie)

Nedeľňajšie stretnutie na Štadióne Antona Malatinského v Trnave musel hlavný rozhodca Filip Glova pre vniknutie fanúšikov na hraciu plochu a ich bitky predčasne ukončiť už po necelej štvrťhodine hry a prezídium riadiaceho orgánu súťaže – Únie ligových klubov v stredu 20. októbra rozhodlo o kontumácii zápasu v prospech Slovana Bratislava 3:0.

Udalosťami sa vo štvrtok zaoberala aj disciplinárna komisia SFZ, ktorá tresty zatiaľ nevyriekla, keďže chce získať čo najviac pokladov a všetko dôkladne prešetriť. Už budúci štvrtok 28. októbra vypočuje zástupcov oboch klubov a mali by padnúť tresty.

„Dovtedy uložila predbežné ochranné opatrenia Spartaku Trnava na všetky domáce zápasy Fortuna ligy aj Slovnaft Cupu odohrať bez divákov s tým, že vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov pokiaľ sa nerozhodne vo veci samej. Predbežné ochranné opatrenia DK uložila aj Slovanu Bratislava s tým, že ich fanúšikovia majú zákaz vycestovať na všetky zápasy Fortuna ligy aj Slovnaft Cupu hrané na ihriskách súperov až kým sa nerozhodne vo veci samej. Nejde teda o sankcie, ale len o predbežné opatrenia, ktoré budú platiť, kým nebude rozhodnuté o trestoch,“ informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Viac k témam: Fortuna liga, Futbaloví fanúšikovia, Trest
Zdroj: Webnoviny.sk – Disciplinárka zatiaľ o trestoch pre Slovan a Spartak za bitku fanúšikov nerozhodla, udelila len predbežné opatrenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu