DKV BOX EUROPE možno používať už aj na diaľniciach v Taliansku

14.4.2021 (Webnoviny.sk) – Popredný poskytovateľ služieb pre mobilitu DKV umožňuje používať univerzálnu celoeurópsku mýtnu jednotku DKV BOX EUROPE už aj v Taliansku. DKV sa tak stala prvou medzinárodnou spoločnosťou, ktorá v Taliansku poskytuje certifikované mýtne boxy EETS. Talianski prevádzkovatelia diaľnic schválili použitie DKV BOX EUROPE pre nákladné vozidlá a autobusy nad 3,5 tony po úspešnom dokončení pilotnej fázy. Taliansky mýtny systém v správe združenia prevádzkovateľov talianskych diaľnic AISCAT zahŕňa zhruba 6 600 kilometrov komunikácií.

Okrem Talianska môžu dopravcovia prostredníctvom DKV BOX EUROPE bezhotovostne platiť mýto v rámci ôsmich európskych mýtnych systémov – v Nemecku, Belgicku, Bulharsku,  Francúzsku, Rakúsku, Španielsku, Portugalsku, Maďarsku. Navyše možno box používať na úhradu poplatkov v tuneloch Warnow, Herren a Liefkenshoek, čiže celkovo pokrýva dvanásť európskych mýtnych systémov. DKV BOX ITALIA, ktorý je možné využívať v celom Taliansku, bol schválený začiatkom februára.

“Taliansko je významnou tranzitnou krajinou v preprave tovaru medzi severom a juhom. Preto sme veľmi potešení, že sme sa stali prvým prevádzkovateľom, ktorý ponúka svojim medzinárodným zákazníkom vhodné riešenie pre úhradu mýta v Taliansku,” hovorí Jérôme Lejeune, riaditeľ divízie mýta v spoločnosti DKV.

Na použitie DKV BOX EUROPE budú vodičom slúžiť špeciálne označené mýtne brány. V blízkej budúcnosti bude DKV BOX EUROPE dostupný aj vo Švajčiarsku a ďalších európskych krajinách.

O spoločnosti DKV Euro Service

DKV Euro Service je jedným z popredných poskytovateľov služieb v oblastiach mobility pre dopravný a logistický priemysel. Už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u viac ako 180 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek a tiež služby jednotnej úhrady mýta alebo vratiek dane z pridanej hodnoty či spotrebnej dane.

DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY. Spoločnosť je zastúpená v 45 krajinách, zamestnáva viac ako 1 200 pracovníkov po celej Európe a v roku 2019 dosiahla obrat 9,9 miliardy eur. Aktuálne je v obehu viac než 4,2 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u približne 230 000 zákazníkov. Tento rok bola karta DKV vyhlásená po šestnásty raz za sebou za “Najlepšiu značku” v kategórii palivových a servisných kariet. Viac info na https://www.dkv-euroservice.com/cz/.

Informačný servis

Viac k témam: DKV Box Europe, DKV Euro Service, mýto, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – DKV BOX EUROPE možno používať už aj na diaľniciach v Taliansku © SITA Všetky práva vyhradené.