Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok

0
Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok

Slovenská živnostenská komora považuje za potrebné otvorenie prevádzok živnostníkov, malých, stredných podnikateľov a rodinných podnikov. Dlhodobý lockdown je podľa jej predsedu Oldřicha Holiša neudržateľný.

Zatiaľ čo sa malé podniky trápia s vlastnou existenciou a doslova „odtŕhajú od úsť“ vlastným rodinám, veľké obchodné reťazce aj napriek zákazom naplno inkasujú z bežných potrieb zákazníkov aj mimo potravinového sortimentu,“ uviedol v tlačovej správe Holiš.

Viac o téme: Koronavírus – Slovensko sa nachádza v dátovom pekle

Ak môžeme chodiť s negatívnym testom do práce, prírody, do obchodných reťazcov, ba dokonca môžeme využívať služby ako kaderníctvo, opravy spotrebičov a iných v domácom prostredí, prečo nemôžme podporiť živnostníkov? Aj ich môžeme otvoriť urýchlene a pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení, na ktoré sme už zvyknutí, vyhovieť im i potrebám bežných ľudí,“ dodal šéf živnostníkov s tým, že Slovenská živnostenská komora z dôvodu bezpečnosti pri práci podporuje testovanie.

Fond vzájomnej pomoci

Za prvý polrok fungovania Fondu vzájomnej pomoci pomohol Úrad vlády SR 156 jednotlivcom a rodinám sumou takmer 99-tisíc eur. Vo Fonde je stále dostatok zdrojov pre tých, ktorým sa ich životná situácia vplyvom pandémie koronavírusu zhoršila. V najbližších dňoch bude podporených ďalších 18 žiadateľov v sume 12 717 eur.

Okrem jednorazového príspevku z fondu vo výške 500 eur, sa Úrad vlády SR už pri spustení rozhodol zdvojnásobiť tieto dary verejnosti. Ku každému jednotlivému daru do výšky 30 eur pridá Úrad vlády SR rovnakú sumu.

„S rýchlosťou čerpania prostriedkov z Fondu vzájomnej pomoci sme spokojní, pretože odkedy sme možnosť získať podporu otvorili, pomohli sme každý deň jednej rodine v núdzi,” ozrejmil vedúci úradu Július Jakab. Dodal, že vo fonde je stále viac ako pol milióna eur, ktoré majú pomôcť ľuďom v ich sťaženej životnej situácii.

Zdroj: Webnoviny.sk – Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu