Do Španielska dorazilo pätnásť migrantov z lode Open Arms, na vstup dostali osobitné povolenie

30.8.2019 (Webnoviny.sk) – Pätnásť dospelých zo skupiny migrantov, ktorých v Stredozemnom mori zachránila loď španielskej humanitárnej organizácie Open Arms, dorazilo do Španielska. Do prístavného mesta Cádiz ich priviezla loď Audaz španielskeho námorníctva.

Migranti, ktorí pochádzajú zo siedmich krajín a je medzi nimi i jedna žena, dostali na vstup do Španielska osobitné povolenie a v dočasnom prijímacom centre ich oboznámia o ich práve požiadať o azyl.

Loď Open Arms zachránila desiatky migrantov začiatkom augusta. Po záchrane však utečenci strávili na jej palube takmer tri týždne, pretože talianske úrady odmietali udeliť lodi povolenie na vplávanie do prístavu. S ich prijatím súhlasili Španielsko, Portugalsko, Nemecko, Francúzsko a Luxembursko.

Po tom, ako 15 utečencov po 19 dňoch strávených na palube lode skočilo do mora, talianska prokuratúra napokon nariadila evakuáciu všetkých migrantov.

Viac k témam: humanitárna loď Open Arms, imigranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Španielska dorazilo pätnásť migrantov z lode Open Arms, na vstup dostali osobitné povolenie © SITA Všetky práva vyhradené.