Dokument o zneužívaní detí spôsobil v Poľsku šok, vláda reaguje prísnejšími trestami

VARŠAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Poľský premiér Mateusz Morawiecki prisľúbil prísnejšie tresty pre tých, ktorí sexuálne zneužijú neplnoleté osoby. Urobil tak po tom, ako nový poľský dokumentárny film urýchlil v krajine proces vyrovnávania sa s problémom sexuálneho zneužívania zo strany katolíckych kňazov.

Dokument na YouTube

Hľadanie odpovedí spustil v katolíckom Poľsku dokument Tylko nie móv nikomu (Len nikomu nepovedz, voľný preklad, pozn. SITA), ktorý v sobotu uverejnili na portáli YouTube.

Šok z obvinení, že zneužívania boli utajované, je výzvou pre poľskú pravicovú vládu, ktorá má blízko k rímskokatolíckej cirkvi.

Trestanie zločinov pedofílie

Predseda vládnej strany Právo a spravodlivosť Jaroslaw Kaczynski pritom iba nedávno hovoril o “útoku” na cirkev v súvislosti s úsilím kritizovať v nej kultúru beztrestnosti.

Poľský premiér v utorok potvrdil, že jeho vláda pripravila legislatívu, ktorá by prísnejšie trestala “zvrhlé a ohavné” zločiny pedofílie.

Viac k témam: sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Dokument o zneužívaní detí spôsobil v Poľsku šok, vláda reaguje prísnejšími trestami © SITA Všetky práva vyhradené.