NAČÍTAVAM

Type to search

Ostatné športy ŠPORT

Dostali výnimku, no hrať nebudú. Slovenský zväz hádzanej odložil najvyššie domáce súťaže

Sita
Share

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko bude počas najbližšieho víkendu bez najvyšších súťaží mužov a žien v hádzanej.

Viac o téme: Koronavírus

Slovenský zväz hádzanej (SZH) sa rozhodol odložiť naplánované súboje mužskej extraligy aj ženskej nadnárodnej MOL ligy napriek tomu, že tieto súťaže dostali výnimku od vrcholných orgánov medzi prísnymi opatreniami v krajine proti šíreniu koronavírusu.

“SZH intenzívne komunikuje s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a pripravuje sa na bezpečné zabezpečenie zápasov najvyšších súťaží, ako aj na dodržanie všetkých opatrení. Zväz zakúpil antigénové testy, ktoré distribuuje klubom najvyšších súťaží. Avšak vzhľadom na nové opatrenia platné od 15. októbra 2020, ktoré boli zverejnené na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR v neskorých večerných hodinách a priniesli ďalšie zatiaľ nezodpovedané otázky, sme po zrelej úvahe a krátkosti času rozhodli, že víkendové súboje odložíme a budú sa dohrávať v náhradnom termíne,“ informoval riaditeľ súťaží SZH a MOL ligy Peter Brunovský.

K pokračovaniu týchto líg v najbližšej budúcnosti dodal: “Veríme, že v spolupráci s rezortom školstva, ktoré je veľmi nápomocné pri príprave manuálu a špecifikácii detailov, bude možné bezpečne pripraviť zápasy najbližšieho kola. Podrobnejšie informácie zašleme v najbližších dňoch, najneskôr začiatkom budúceho týždňa.“

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostali výnimku, no hrať nebudú. Slovenský zväz hádzanej odložil najvyššie domáce súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X