Drvivá väčšina Slovákov plánuje v lete dovolenku na Slovensku, skoro polovici klesol príjem

0
Drvivá väčšina Slovákov plánuje v lete dovolenku na Slovensku, skoro polovici klesol príjem

Dovolenku v tomto roku plánuje takmer 86 percent ľudí napriek tomu, že zhruba 46 percentám opýtaných v prieskume portálu ZľavaDňa klesol čistý príjem.

Oddychovať doma na Slovensku sa chystá 95 percent obyvateľov, pričom počas pandémie koronavírusu obmedzilo svoje výdavky na cestovanie vyše 47,2 percenta respondentov.

Rozhodujúca bude cena pobytu

Portál informoval tento týždeň o výsledkoch ankety na vzorke 1 518 osôb s tým, že uvedené údaje mohli byť ovplyvnené aj štátnymi reštrikciami.

Dovolenkovať v letných mesiacoch júl až september chce 80,4 percenta Slovákov, v októbri až decembri skoro 16 percent a počas zimy 8,9 percenta osôb.

Pre takmer 62 percent účastníkov prieskumu bude rozhodujúca cena pobytu, pre 57,2 percenta lokalita a pre 39 percent poskytované doplnkové služby.

Prečítajte si článok: Prof. Krčméry radí, ktoré krajiny sú na dovolenkovanie najbezpečnejšie

Tri pobyty si dopraje menej ľudí

Na hygienické opatrenia prevádzky bude prihliadať 31,1 percenta ľudí, na hodnoteniach prevádzky 27,4 percenta a 28,5 percenta opýtaných sa rozhodne na základe voľnej kapacity ubytovania.

Minulý rok takmer 40 percent obyvateľov Slovenska oddychovalo na troch a viacerých pobytoch, 31,2 percenta na dvoch pobytoch a 20 percent na jednom pobyte.

V tomto roku ovplyvnenom následkami koronakrízy plánuje tri a viac pobytov 16,4 percenta ľudí, dva pobyty 38,3 percenta a jeden pobyt 36,6 percenta účastníkov prieskumu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Drvivá väčšina Slovákov plánuje v lete dovolenku na Slovensku, skoro polovici klesol príjem © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu