Dubovcová a Štrbová postúpili už do osemfinále na turnaji World Tour v Ťin-ťiangu

ŤIN-ŤIANG 24. mája (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová prenikli do osemfinále na tohtotýždňovom turnaji World Tour kategórie Four stars v čínskom Ťin-ťiangu (22. – 26. mája 2019).

V piatok dve víťazstvá

Slovenky ako nasadené dvadsiatky v piatok najskôr v dueli o postup zo základnej D-skupiny zvíťazili 2:0 (18, 10) nad thajskými kvalifikantkami Varapatsorn Radarongovou a Khanitthou Hongpakovou, následne si v 1. kole play-off poradili 2:0 (14, 16) aj s rakúskymi dvadsaťpäťkami Katharinou Schützenhöferovou a Lenou Plesiutschnigovou.

Rakúšanky podľahli Slovenkám v dvoch setoch v rovnakej fáze aj pred tromi týždňami na trojhviezdičkovom podujatí v malajzijskom Kuala Lumpur.

Vyzvú “trojky” turnaja

Dubovcová a Štrbová v sobotňajšom osemfinále budú čeliť brazílskym turnajovým trojkám Ágathe Bednarczukovej a Eduarde “Dude” Santosovej-Lisboovej, čas začiatku stretnutia potvrdia neskôr (predpokladane o 3.40 alebo 4.30 h SELČ).

Ágatha a Duda vlani v auguste triumfovali na World Tour Finals, skúsená 35-ročná Ágatha po boku Bárbary Seixasovej De Freitasovej získala titul majsterky sveta (2015) aj striebro na domácich olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro, podotkol web Slovenskej volejbalovej federácie.

World Tour 2018/2019 v plážovom volejbale

Four stars – Ťin-ťiang

2. kolo D-skupiny – o postup do 1. kola play-off

Varapatsorn Radarongová, Khanittha Hongpaková (Thaj.-29) – Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-20) 0:2 (-18, -10)

1. kolo play-off

Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová (Rak.-25) – Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-20) 0:2 (-14, -16)

Viac k témam: World Tour v plážovom volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Dubovcová a Štrbová postúpili už do osemfinále na turnaji World Tour v Ťin-ťiangu © SITA Všetky práva vyhradené.