Dumoulin vynechá pre problémy s kolenom aj Vueltu, údajne má o jeho služby záujem Jumbo-Visma

6.8.2019 (Webnoviny.sk) – Holandský cyklista Tom Dumoulin nebude štartovať na záverečnej Grand Tour sezóny – španielskej Vuelte (24. augusta – 15. septembra).

Otázne sú aj preteky v Yorkshire

Dôvodom sú pretrvávajúce problémy s kolenom, ktoré rodáka z Maastrichtu trápia od májových pretekov Giro d’Italia. Okrem toho sa v súvislosti s majstrom sveta v individuálnej časovke z roku 2017 hovorí o možnom prestupe do holandského tímu Jumbo-Visma.

Tom Dumoulin patrí medzi najlepších cyklistov súčasnosti, čo dokazuje jeho celkový triumf na Giro d’Italia 2017 či štvrté miesto na minuloročných majstrovstvách sveta v rakúskom Innsbrucku.

V súťažných pretekoch sa však pre zdravotné problémy naposledy predstavil 15. júna, keď odstúpil zo siedmej etapy podujatia Critérium du Dauphiné.

Jeho tímový kolega Nicolas Roche potvrdil, že líder Sunwebu vynechá aj Vueltu, pretože sa sústredí na úplne zotavenie. Navyše, otáznik visí aj nad jeho účasťou na MS v anglickom Yorkshire, ktoré sú naplánované od 22. do 29. septembra.

Vyžaduje väčšiu podporu

Holanďan má do konca sezóny 2021 platnú zmluvu s tímom Sunweb, no veľký záujem o jeho služby má holandský tím Jumbo-Visma. Dumoulin sa o svojej budúcnosti zhováral s generálnym manažérom Sunwebu Iwanom Spekenbrinkom, ale zatiaľ k žiadnej dohode neprišlo.

Druhý muž 105. ročníka Tour de France vyžaduje väčšiu podporu na pretekoch Grand Tour. Prioritou nemeckého tímu je udržanie svojho lídra a podnikol už patričné kroky. Údajne je blízko k angažovaniu 26-ročného Jashu Sütterlina, ktorý pôsobí v tíme Movistar.

Hlasy o prestupe Toma Dumoulina môžu umlčať aj pravidlá UCI. Tieto totiž obsahujú bod, podľa ktorého je úlohou agentov rešpektovať práva vyjednávacích strán a zdržať sa akéhokoľvek porušenia zmluvy.

Z elitných pretekárov na úspech v celkovom poradí najprestížnejších cyklistických podujatí oficiálne zmenil dres v aktuálnom prestupovom období zatiaľ iba Mikel Landa (prestúpi do tímu Bahrain – Merida), no hovorí sa tiež o prestupoch Vincenza Nibaliho do Treku-Segafredo, Naira Quintanu do Arkéa – Samsic či transfere víťaza tohtoročného Giro d’Italia Richarda Carapaza do Teamu Ineos.

Viac k témam: Jumbo-Visma, tím Sunweb, Vuelta
Zdroj: Webnoviny.sk – Dumoulin vynechá pre problémy s kolenom aj Vueltu, údajne má o jeho služby záujem Jumbo-Visma © SITA Všetky práva vyhradené.