NAČÍTAVAM

Type to search

Cyklistika ŠPORT

Dumoulin vynechá pre problémy s kolenom aj Vueltu, údajne má o jeho služby záujem Jumbo-Visma

Sita
Share

6.8.2019 (Webnoviny.sk) – Holandský cyklista Tom Dumoulin nebude štartovať na záverečnej Grand Tour sezóny – španielskej Vuelte (24. augusta – 15. septembra).

Otázne sú aj preteky v Yorkshire

Dôvodom sú pretrvávajúce problémy s kolenom, ktoré rodáka z Maastrichtu trápia od májových pretekov Giro d’Italia. Okrem toho sa v súvislosti s majstrom sveta v individuálnej časovke z roku 2017 hovorí o možnom prestupe do holandského tímu Jumbo-Visma.

Tom Dumoulin patrí medzi najlepších cyklistov súčasnosti, čo dokazuje jeho celkový triumf na Giro d’Italia 2017 či štvrté miesto na minuloročných majstrovstvách sveta v rakúskom Innsbrucku.

V súťažných pretekoch sa však pre zdravotné problémy naposledy predstavil 15. júna, keď odstúpil zo siedmej etapy podujatia Critérium du Dauphiné.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuJeho tímový kolega Nicolas Roche potvrdil, že líder Sunwebu vynechá aj Vueltu, pretože sa sústredí na úplne zotavenie. Navyše, otáznik visí aj nad jeho účasťou na MS v anglickom Yorkshire, ktoré sú naplánované od 22. do 29. septembra.

Vyžaduje väčšiu podporu

Holanďan má do konca sezóny 2021 platnú zmluvu s tímom Sunweb, no veľký záujem o jeho služby má holandský tím Jumbo-Visma. Dumoulin sa o svojej budúcnosti zhováral s generálnym manažérom Sunwebu Iwanom Spekenbrinkom, ale zatiaľ k žiadnej dohode neprišlo.

Druhý muž 105. ročníka Tour de France vyžaduje väčšiu podporu na pretekoch Grand Tour. Prioritou nemeckého tímu je udržanie svojho lídra a podnikol už patričné kroky. Údajne je blízko k angažovaniu 26-ročného Jashu Sütterlina, ktorý pôsobí v tíme Movistar.

Hlasy o prestupe Toma Dumoulina môžu umlčať aj pravidlá UCI. Tieto totiž obsahujú bod, podľa ktorého je úlohou agentov rešpektovať práva vyjednávacích strán a zdržať sa akéhokoľvek porušenia zmluvy.

Z elitných pretekárov na úspech v celkovom poradí najprestížnejších cyklistických podujatí oficiálne zmenil dres v aktuálnom prestupovom období zatiaľ iba Mikel Landa (prestúpi do tímu Bahrain – Merida), no hovorí sa tiež o prestupoch Vincenza Nibaliho do Treku-Segafredo, Naira Quintanu do Arkéa – Samsic či transfere víťaza tohtoročného Giro d’Italia Richarda Carapaza do Teamu Ineos.

Viac k témam: Jumbo-Visma, tím Sunweb, Vuelta
Zdroj: Webnoviny.sk – Dumoulin vynechá pre problémy s kolenom aj Vueltu, údajne má o jeho služby záujem Jumbo-Visma © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X