Emmanuel prišiel do obchodného centra s úmyslom zabíjať, z balkóna vyhodil päťročného chlapca

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Američana, ktorý vyhodil päťročného chlapca z balkóna na treťom podlaží, poslali na 19 rokov za mreže.

Rodičia chlapca mu adresovali list

Dvadsaťštyriročný Emmanuel Aranda polícii povedal, že prišiel do obchodného centra v Minnesote “s cieľom niekoho zabiť“, pričom si vybral malého Landena, ktorý prežil pád z dvanásťmetrovej výšky, no utrpel niekoľko zranení. Prípad sa stal 12. apríla.

Želáme si, aby ste zažili bolesť a utrpenie, ktoré ste spôsobili nášmu chlapcovi. Mali by ste dostať maximálny trest,” uviedli rodičia v liste, ktorý prečítala prokurátorka Cheri Townsend na súde.

Liečili ho na depresiu aj schizofréniu

Aranda sa v máji priznal k pokusu o úkladnú vraždu. Spravil tak v rámci dohody s prokuratúrou. Po pondelňajšom pojednávaní sa odmietol vyjadriť k rozsudku.

Vyšetrovateľom predtým povedal, že v spomínanom obchode sa niekoľkokrát pokúšal nadviazať kontakt s rôznymi ženami, no nikdy neuspel, čo zapríčinilo jeho agresívne konanie. Pôvodne vraj plánoval zabiť dospelého človeka, no napokon si vybral za obeť dieťa.

Muža pritom v roku 2015 uznali dva razy vinným z napadnutia v rovnakom centre, kam mal zákaz vstupu. Po týchto incidentoch mu súd nariadil psychologické vyšetrenia. Jeho rodina a priatelia vyhlásili, že podstúpil liečenia pre poruchu pozornosti, depresiu, autizmus a schizofréniu.

Viac k témam: chlapec, pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk – Emmanuel prišiel do obchodného centra s úmyslom zabíjať, z balkóna vyhodil päťročného chlapca © SITA Všetky práva vyhradené.