Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Enterprise Investors zainvestuje do firmy Snap Outdoor

Sita
Zdieľať

5.8.2021 (Webnoviny.sk) – Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors (EI), kupuje 80 % podiel v spoločnosti Snap Outdoor, distribútorovi vybavenia na lezenie a horolezectvo. Spoločnosť vlastní aj webovú stránku 8a.pl, ktorá je v Poľsku najpopulárnejšou e-commerce platformou pre aktívnu turistiku a horské športy.

Zakladatelia spoločnosti, Piotr a Elżbieta Czmochovci, ostanú minoritnými akcionármi a budú s EI spolupracovať na dynamickom raste firmy;
Výška transakcie nebola zverejnená;
Dokončenie transakcie podlieha schváleniu protimonopolného úradu.

Snap Outdoor je distribútorom vybavenia pre športovanie v horách a zároveň prevádzkovateľom portálu 8a.pl, ktorý je nesporným lídrom tohto segmentu v online predaji. 8a.pl ponúka oblečenie, obuv a príslušenstvo pre outdoorové aktivity a horské športy ako lezenie alebo skialpinizmus. Snap Outdoor prevádzkuje dve kamenné predajne (vo Varšave a v Gliwiciach) a tretiu plánuje čoskoro otvoriť v Katoviciach. Spoločnosť bola založená v roku 2001 v meste Gliwice na juhu Poľska, kde je dodnes jej sídlo a logistické centrum.

Spoločnosť pôsobí vo veľmi sľubnom trhovom segmente, ktorý je pozitívne ovplyvnený trendmi v oblasti zdravého životného štýlu, rastúcim záujmom o outdoorové športy (vrátane športovania v horách) a rastúcim disponibilným príjmom Poliakov. V nasledujúcich rokoch sa očakáva dynamický rast celého outdoorového sektora.

8a.pl vyniká medzi konkurenciou najmä premysleným výberom sortimentu v oblasti turistiky a horských športov. Stratégiou spoločnosti je ponúkať iba prémiové značky, ktoré nie sú široko dostupné. Poskytuje tiež najväčšiu skladovú dostupnosť medzi špecialistami na outdoorové vybavenie v Poľsku. Vedúcu pozíciu na trhu potvrdzujú aj finančné výsledky – Snap Outdoor zaznamenal v roku 2020 tržby vo výške 16 miliónov eur, a tento rok firma očakáva, že presiahnu 23 miliónov eur.

Sme presvedčení, že obchodný model spoločnosti Snap Outdoor môže byť úspešný aj na ostatných trhoch v regióne strednej a východnej Európy, ktorým v mnohých prípadoch chýba jasný líder v oblasti online predaja outdoorového vybavenia. Vďaka svojim bohatým skúsenostiam v oblasti špecializovaného online predaja a excelentnej logistike sa môže Snap Outdoor stať konsolidačnou platformou pre ostatné špecializované e-commerce segmenty,” uviedol Michał Kędzia, partner v Enterprise Investors zodpovedný za investície v sektore maloobchodu vrátane Intersport ISI a Snap Outdoor.

Najväčšou výhodou nášho online podnikania je široká základňa vracajúcich sa zákazníkov, ktorých vášňou je športovanie v horách. Každý produkt na trhu je dostupný na jeden klik – to je dôkazom toho, že naša stratégia a zameranie na vysokú kvalitu sú kľúčovými faktormi nášho úspechu. Sprístupniť našu ponuku plánujeme milovníkom hôr v ďalších krajinách regiónu. Chceme sa stať najobľúbenejšou značkou pre outdoorových nadšencov v strednej a východnej Európe,” zdôraznil Piotr Czmoch, spoluzakladateľ spoločnosti Snap Outdoor.

O spoločnosti Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 2 mld. eur do 148 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 135 investícií v objeme 4,2 mld. eur. Viac informácií na https://www.ei.com.pl/sk/.

Informačný servis

Viac k témam: Enterprise Investors, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors zainvestuje do firmy Snap Outdoor © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X