Európska centrálna banka sa rozhodla podporiť ekonomiku eurozóny a nezvýši úrokové sadzby

VILNIUS 7. júna (WebNoviny.sk) – Európska centrálna banka (ECB) sa rozhodla podporiť ekonomiku 19-člennej eurozóny, čím reaguje na obavy z globálnych konfliktov v obchodnej oblasti.

Na štvrtkovom zasadaní v litovskom hlavnom meste Vilnius banka oznámila, že prinajmenšom do polovice roku 2020 nezvýši svoje úrokové sadzby. Doteraz banka garantovala, že úroky nezvýši do konca tohto roku. Hlavné úrokové sadzby ECB sú v súčasnosti na rekordnom minime.

Krok Európskej centrálnej banky prichádza dva dni po tom ako šéf amerického Federálneho rezervného systému (Fed) signalizoval, že centrálna banka USA je naklonená stimulovaniu ekonomiky. Jerome Powell totiž povedal, že Fed by mohol zredukovať úroky, ak spory v obchodnej oblasti ohrozia rast hospodárstva.

Viac k témam: ECB Európska centrálna banka, ekonomika eurozóny, eurozóna, FED americký Federálny rezervný systém, úroková sadzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska centrálna banka sa rozhodla podporiť ekonomiku eurozóny a nezvýši úrokové sadzby © SITA Všetky práva vyhradené.