Európska únia si posvietila na výrobcov počítačových hier, hráčom bránili v nákupe lacnejších kópií

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Európska únia udelila pokuty americkej platforme pre videohry a ďalším piatim výrobcom počítačových hier po tom, ako znemožňovali hráčom nakupovať lacnejšie kópie hier v iných štátoch európskej dvadsaťsedmičky.

Európska komisia v stredu uviedla, že spoločnosti Valve Corporation, ktorá vlastní platformu Steam pre distribúciu online počítačových hier, a ďalším výrobcom hier, Bandai Namco, Capcom, Focus Home, KochMedia a ZeniMax, dala pokutu v celkovej výške 7,8 milióna eur, pretože obmedzili cezhraničný predaj v rozpore s protimonopolnými zákonmi EÚ.

Spoločnosti využívali praktiky geografického blokovania a aktivačné kľúče zabránili fungovaniu hier mimo Česka, Poľska, Maďarska, Rumunska, Slovenska, Estónska, Lotyšska a Litvy.

„Takéto praktiky pripravujú európskych spotrebiteľov o výhody jednotného digitálneho trhu EÚ a možnosť vybrať si pri nákupe najvhodnejšiu ponuku v EÚ,“ uviedla vo vyhlásení eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Viac k témam: hospodárska súťaž, nákup, počítačová hra
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia si posvietila na výrobcov počítačových hier, hráčom bránili v nákupe lacnejších kópií © SITA Všetky práva vyhradené.