Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu

0
Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a vyzýva všetky krajiny, aby ju podporili tiež. Výzva nasleduje po tom, čo americký prezident Donald Trump pohrozil, že organizácii zastaví financovanie.

Hovorkyňa Európskej komisie (EK) Virginie Battu-Henriksson v utorok uviedla, že globálna spolupráca je „jediná efektívna a uskutočniteľná možnosť“ pre výhru v boji s pandémiou koronavírusu.

„Toto je čas na solidaritu. Nie je čas na ukazovanie prstom alebo podkopávanie mnohostrannej spolupráce,“ vyhlásila Battu-Henriksson.

Viac o téme: Koronavírus

Trump v liste generálnemu tajomníkovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi napísal, že „opakované prešľapy“ agentúry v jej reakcii na pandémiu sa ukázali ako „veľmi nákladné pre svet“.

Americký prezident pohrozil, že Spojené štáty zastavia jej financovanie, pokiaľ sa v nasledujúcich 30 dňoch nezaviaže k „podstatnému zlepšeniu“.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu