Explózia v Kaláte zničila časť nemocnice, k útoku sa prihlásil Taliban

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Výbuch bomby uloženej v nákladnom aute zabil najmenej 20 ľudí a viac ako 90 osôb zranil. Explózia v meste Kalát v provincii Zábul zničila časť nemocnice a zanechala za sebou mnoho zničených sanitiek. Najhoršie zranených previezli do nemocníc v neďalekom Kandaháre. Provinčný guvernér Rahmatulláh Jarmal uviedol, že mnoho mŕtvych a zranených sú ženy a deti.

K bombovému útoku sa prihlásilo militantné hnutie Taliban. Jeho hovorca Zabihulláh Mudžahíd na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že cieľom výbuchu bola neďaleká kancelária tajnej služby.

Podľa neho bomba kanceláriu zničila a zabila a zranila desiatky tamojších pracovníkov. Poškodenie budovy potvrdil predseda provinčnej rady Atta Džan Hakbaján, ale či sú medzi obeťami jej zamestnanci, nevedel povedať.

Najnovšie násilnosti prichádzajú krátko pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 28. septembra. Pri dvoch samovražedných útokoch, vrátane jedného na predvolebné zhromaždenie prezidenta Ašrafa Ghaního, zomrelo v utorok 48 ľudí. K zodpovednosti za ne sa prihlásil Taliban.

Viac k témam: nemocnica, výbuch bomby
Zdroj: Webnoviny.sk – Explózia v Kaláte zničila časť nemocnice, k útoku sa prihlásil Taliban © SITA Všetky práva vyhradené.