Exprokurátora Dušana Kováčika vyčlenili v kauze Očistec na samostatné konanie

16.4.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý špeciálny prokurátor Dušan K., ktorý je v prípade Očistec stíhaný pre činnosť v zločineckej skupine Norberta B., Tibora G. a ďalších osôb, bol dozorovým prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vylúčený na samostatné konanie.

Ako ďalej informuje portál televízie Joj noviny.sk, potvrdila to aj Generálna prokuratúra SR (GP SR). Obvinenie voči Dušanovi K. bude teda odteraz vedené mimo obvinenej skupiny stíhaných už bývalých funkcionárov polície a finančnej správy.

Špeciálna prokuratúra informáciu potvrdila

„Môžeme potvrdiť, že trestná vec obvineného D. K. bola vylúčená na samostatné konanie. K ďalším skutočnostiam sa Úrad špeciálnej prokuratúry zatiaľ nebude vyjadrovať,” povedal pre portál noviny.sk hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Zatiaľ nie je známe, či sa bývalý špeciálny prokurátor rozhodol po mesiacoch väzobného stíhania spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a priznať sa ku skutkom, z ktorých je obvinený.

Samostatné konanie bude mať aj funkcionár SIS

Na samostatné konanie vylúčili podľa portálu noviny.sk aj bývalého funkcionára Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisa B. Ten bol pôvodne obvinený v rámci prípadu Judáš.

„Podľa informácií TV Joj došlo k odčleneniu stíhaného námestníka SIS zo skupiny obvinených začiatkom tohto týždňa, čím sa zrejme napĺňajú očakávania obhajoby, ktorá za priznanie Borisa B. k braniu úplatkov a ďalšej trestnej činnosti chce dostať klienta z väzby na slobodu,” uvádza portál.

Viac k témam: akcia “Judáš”, akcia “Očistec”
Zdroj: Webnoviny.sk – Exprokurátora Dušana Kováčika vyčlenili v kauze Očistec na samostatné konanie © SITA Všetky práva vyhradené.