Odvolávanie Mikulca v parlamente bude v stredu, podľa Fica robí len hnusnú a špinavú robotu (naživo)

27.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. apríla 9:11

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) sa pokúsia odvolať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra v rámci mimoriadnej schôdze, ktorá sa začne v stredu 27. apríla o 14:00. Mikulec bude čeliť odvolaniu v parlamente piaty raz.

Návrh na odvolanie Mikulca podali poslanci za Smer-SD a dôvodom sú podľa lídra strany Roberta Fica zistenia o tom, že minister vnútra sa u bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského informoval o trestných kauzách „Minister vnútra Mikulec je gauner, ktorý nemá čo robiť na ministerstve vnútra,” povedal Fico a dodal, že koalícia drží Mikulca vo funkcii len na „hnusnú a špinavú robotu”.

„Je mimoriadne zarážajúce, že minister vnútra sa osobitne zaujímal o vyšetrovanie prípadov, ktoré sa môžu dotýkať ľudí, vďaka ktorým sa stal členom vlády. Je zrejmé, že minister vnútra Mikulec aktívne a nezákonne vstupuje do práce nezávislých vyšetrovateľov, že vo viacerých prípadoch, ako bol napríklad prípad vyšetrovateľky policajnej inšpekcie Diany Santusovej, dával priamo pokyny na postup vyšetrovateľov,” tvrdí Smer-SD. Zopakoval aj dôvody z nedávneho návrhu na odvolanie ministra Mikulca, že rezort vnútra nezvládol riadenie utečeneckej krízy, ktorú spôsobil vojenský konflikt na Ukrajine.

Mikulec patrí medzi najodvolávanejších členov vlády. Smer-SD sa usiloval o jeho zosadenie z funkcie minulý rok dva razy. Najskôr v júni a potom počas prázdnin, ale debata o ministrovi sa preniesla na septembrovú schôdzu. Tento rok Mikulec čelil odvolávaniu na schôdzi vo februári a v marci.

Naživo: Rokovanie parlamentu

mimoriadna schôdza sa má začať o 14:00

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Odvolávanie Mikulca, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvolávanie Mikulca v parlamente bude v stredu, podľa Fica robí len hnusnú a špinavú robotu (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.