Extrémizmus a radikalizmus nemá v demokratickej spoločnosti miesto, minister Naď si uctil pamiatku obetí

17.11.2021 (Webnoviny.sk) – Verejnosť by mala dať podľa ministra obrany SR Jaroslava Naďa (OĽaNO) najavo, že extrémizmus a radikalizmus v demokratickej spoločnosti nemá miesto. Uviedol to pri príležitosti 32. výročia Nežnej revolúcie pri Pamätníku popravených a umučených politických väzňov komunizmu na cintoríne v bratislavskej Vrakuni, kde sa v stredu uskutočnila pietna spomienka.

Ako informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková, pamiatku týchto obetí si položením venca uctil aj Naď.

„Toto miesto a pamiatka na všetky obete komunistického režimu sú bolestivou spomienkou, ktorá je spätá so 17. novembrom. Uctime si tých, ktorých odvaha predčila strach a obavy z vyjadrenia vlastného názoru,“ povedal Naď s apelom na spoločnosť, aby si nikdy neprestala vážiť a ctiť slobodu, demokraciu a mier. Tie podľa neho nie sú a nikdy nesmú byť samozrejmosťou.

Doplnil, že konanie každého by malo prispieť k budúcnosti bez strachu. Ľudia by mali dať najavo, že extrémizmus a radikalizmus v demokratickej spoločnosti nemá miesto.

Viac k témam: 17. november, Deň boja za slobodu a demokraciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Extrémizmus a radikalizmus nemá v demokratickej spoločnosti miesto, minister Naď si uctil pamiatku obetí © SITA Všetky práva vyhradené.