Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika Informatika

Facebook by mal odložiť uvedenie svojej kryptomeny, projekt chce preskúmať Kongres USA

Zdieľať

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Facebook by mal odložiť uvedenie svojej kryptomeny Libra, kým Kongres USA nepreskúma tento projekt. Krátko po tom, ako technologická spoločnosť ohlásila svoj projekt, sa takto vyjadrila predsedníčka výboru pre finančné služby Kongresu USA Maxine Watersová. Informuje o tom portál bbc.com.

Digitálnu menu Libra chce Facebook uviesť budúci rok a má umožniť platby prostredníctvom jeho aplikácií. “Vzhľadom na problematickú minulosť firmy žiadam, aby Facebook súhlasil s moratóriom na akékoľvek kroky a vývoj kryptomeny, kým Kongres a regulátori nebudú mať možnosť preskúmať túto problematiku,” uviedla Watersová.

Predsedníčka kongresového výboru v rámci svojich obáv spomenula históriu kontroverzií, vrátane otázky dát užívateľov, a vyzvala predstaviteľov vedenia Facebooku, aby vypovedali pred jej výborom.

Viac k témam: facebook, kongres USA, kryptomeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook by mal odložiť uvedenie svojej kryptomeny, projekt chce preskúmať Kongres USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár