Facebook ide bojovať proti škodlivému obsahu a vytvorí stovky nových miest

Americká spoločnosť Facebook, ktorá prevádzkuje rovnomennú sociálnu sieť, vytvorí v tomto roku v Londýne tisíc nových pracovných miest, vrátane nových pozícií v jej tíme zaoberajúcom sa problémom škodlivého obsahu na internete.

Počet zamestnancov spoločnosti vo Veľkej Británii sa tak zvýši na viac ako 4-tisíc. Informuje o tom portál bbc.com.

Cieľom Facebooku je pokračovať v pokroku, ktorý dosiahol pri odstraňovaní teroristického obsahu, a bude sa snažiť odstraňovať ostatný problematický obsah, napríklad taký, ktorý sa týka sebapoškodzovania, uviedol viceprezident spoločnosti pre severnú Európu Steve Hatch.

Prečítajte si aj článok o tom, že Facebook bude zakazovať aj deepfake videá

Firma vyhľadala a vymazala dva milióny príspevkov zo sociálnej siete Facebook a 800 tis. z Instagramu, dodal. „Našou ašpiráciou je odstrániť každý príspevok so škodlivým obsahom,“ povedal Steve Hatch.

Za nevhodný obsah pre deti sa považuje všeobecne nahota a sexualita, násilie, verbálna agresivita a vulgárne vyjadrovanie, rasizmus, prezentácia netolerancie, extrémnych spôsobov správania, užívania návykových látok, používania zbraní, ako aj rôznych obsahov, ktoré u nich môžu vyvolať strach, úzkosť, depresiu alebo pocit ohrozenia.

Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook ide bojovať proti škodlivému obsahu a vytvorí stovky nových miest © SITA Všetky práva vyhradené.