NAČÍTAVAM

Type to search

Ekonomika Informatika MAGAZÍN

Facebook odstránil za pol roka vyše tri miliardy falošných účtov

Sita
Share

Spoločnosť Facebook odstránila zo svojej sociálnej siete za posledných šesť mesiacov 3,2 miliardy falošných účtov.

Boli to všetko účty, ktoré ešte nezačali pôsobiť na Facebooku ako domnelé profily osôb či organizácií. Spoločnosti sa ich podarilo identifikovať veľmi krátko po ich založení.

Tieto čísla preto nesúvisia s nedávno zverejneným odhadom Facebooku, podľa ktorého zhruba päť percent z 2,45 miliardy jeho používateľov nie sú reálni ľudia, ale falošné účty.

Podľa aktuálnych údajov za obdobie od apríla do septembra 2019, ktoré Facebook v stredu zverejnil, sa tejto spoločnosti podarilo v rozmedzí týchto šiestich mesiacov odstrániť aj 18,5 snímok zobrazujúcich detskú nahotu či sexuálne zneužívanie.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuFacebook podobné polročné správy vydáva pravidelne už od roku 2018 a vo väčšine sledovaných ukazovateľov sa postupne zlepšuje.

Prečítajte si aj článok o tom, ako Facebook vyvíja zariadenie, ktoré umožňuje ľuďom písať na základe myslenia

Nedávno zase urobil zmeny v účtoch ľudí v Austrálii, kde znemožnil vidieť počet reakcií. Užívatelia si tak nemohli pozrieť, koľko majú lajkov. Nasledoval tým postup, ktorý zvolil aj Instagram.

Facebook uviedol, že si od odstránenia lajkov sľubuje zníženie sociálneho tlaku na svojich používateľov. Ľudia však budú môcť naďalej vidieť počet lajkov pri vlastných príspevkoch, uviedla spoločnosť. Zatiaľ ide len o testovaciu fázu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook odstránil za pol roka vyše tri miliardy falošných účtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X