Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika Informatika MAGAZÍN

Facebook urobí poriadok v profiloch, pomôže umelá inteligencia

Zdieľať

WASHINGTON 9. apríla (WebNoviny.sk) – Facebook v utorok oznámil, že začne využívať umelú inteligenciu na vyhľadávanie profilov ľudí, ktorí už nežijú.

V takýchto profiloch následne zmení nastavenia tak, aby napríklad nedochádzalo k tomu, k čomu často dochádza teraz, že facebookoví priatelia zosnulého človeka naďalej dostávajú upozornenia, aby mu zablahoželali k narodeninám.

Facebook okrem toho mení pravidlá aj pri nahlasovaní profilov zosnulých ľudí samotnými používateľmi. Doteraz mohol takéto profily nahlasovať ktokoľvek, kto pracovníkom spoločnosti úmrtie daného človeka doložil nejakým dôkazom, napríklad úmrtným oznámením.

Po novom už bude môcť profil zosnulého človeka nahlásiť len jeho príbuzný alebo niekto, kto mal túto osobu na Facebooku za priateľa.

Ďalšou zmenou, ktorú Facebook v tejto súvislosti chystá, je pridanie spomienkovej rubriky na profily zosnulých ľudí. Do tejto rubriky budú môcť písať alebo zverejňovať v nej fotografie facebookoví priatelia či rodinní príslušníci danej osoby.

Viac k témam: facebook, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook urobí poriadok v profiloch mŕtvych ľudí, pomôže umelá inteligencia © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár