Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financií

0
Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financií

20.11.2021 (Webnoviny.sk) – Tretí ročník bratislavského multižánrového festivalu pre neprofesionálnych umelcov TVOR•BA sa presúva do prvého štvrťroka roku 2022. Upozornilo na tom Národné osvetové centrum (NOC) na svojom webe.

Nedostatok financií

Presný dátum zatiaľ nestanovili, pretože bude závisieť od aktuálnych podmienok. Zároveň vysvetlilo, že festival sa odkladá nielen pre neistú epidemickú situáciu, ale aj z nedostatku finančných zdrojov zapríčinených dosahom pandémie. Pôvodne sa mal festival konať začiatkom decembra.

Viac o téme: Koronavírus

„Mrzí ma, že súčasná pandemická situácia negatívne ovplyvňuje kultúrno-osvetovú činnosť a nepriaznivo dopadá na kultúrne podujatia a festival TVOR•BA. Dúfam, že to v zdraví prečkáme a v budúcom roku sa konečne dočkáme obratu k lepšiemu,“ konštatoval generálny riaditeľ NOC Erik Kriššák.

Neprofesionálni slovenskí umelci 

Festival organizuje NOC, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach. Na festivale sa predstavia najlepší neprofesionálni umelci z celého Slovenska – víťazi celoštátnych postupových súťaží, ktoré vyhlasuje NOC.

V Bratislave sa počas festivalu organizujú koncerty, divadelné a folklórne predstavenia, literárne besedy, filmové projekcie, výstavy fotografií a výtvarnej tvorby. Sprievodný program dotvárajú diskusie, metodické semináre, tvorivé dielne a workshopy pre účastníkov podujatia, ale aj pedagógov, vedúcich či širokú verejnosť.

Viac k témam: festival TVORBA, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financií © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu