Filip Polášek si zlepšil grandslamový rekord, na Wimbledone si zahrá semifinále debla

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig si zahrajú v semifinále štvorhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone.

Polášek a Dodig vo štvrťfinále deblovej súťaže na londýnskej tráve zdolali Novozélanďana Marcusa Daniella a Holanďana Wesleyho Koolhofa 6:2, 7:6 (1), 6:3.

Zápas nenasadených párov trval 137 minút a víťazi využili 4 z 12 brejkových príležitostí.

Premenený druhý mečbal

Ich súpermi v semifinále budú lepší zo súboja Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-1) – Nicolas Mahut, Édouard Roger-Vasselin (Fr.-11).

Neskorší víťazi mali zápas pevne v rukách s výnimkou troch gemov v druhom sete, keď ich súperi otočili z 3:5 na 6:5. Tento čiastkový obrat však veľa neznamenal, lebo Polášek a Dodig neskôr suverénne dominovali v tajbrejku 7:1.

V treťom sete naklonili Slovák a Chorvát misky váh na svoju stranu vtedy, keď ušli z 2:2 na 5:2. Ich súperi ešte znížili na 3:5, ale potom už Polášek a Dodig dopodávali zápas úspešne do konca. Premenili druhý mečbal.

Polášek hrá na Wimbledone po siedmy raz

Tridsatriročný Polášek, ktorý pred rokom po vleklom zranení chrbta a päťročnej odmlke reštartoval svoju kariéru, sa prvýkrát prebojoval medzi štyri najlepšie dvojice na turnaji “veľkej štvorky”.

Dosiaľ bolo jeho maximom štvrťfinále US Open z roku 2012 po boku Rakúšana Juliana Knowleho. Poláškovi patrila pred Wimbledonom 73. priečka v deblovom renkingu ATP. Momentálne je už virtuálne na 42. mieste a po skončení Wimbledonu prevezme pozíciu slovenskej jednotky po Igorovi Zelenayovi.

Polášek hrá na Wimbledone po siedmy raz a zároveň po šiestich rokoch. Predtým bol najďalej dvakrát v 3. kole (2008, 2010), ale trikrát neprešiel cez 1. kolo.

Wimbledon – štvorhra mužov – štvrťfinále

Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR) – Marcus Daniell, Wesley Koolhof (N.Zél./Hol.) 6:2, 7:6 (1), 6:3

Viac k témam: Londýn, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Filip Polášek si zlepšil grandslamový rekord, na Wimbledone si zahrá semifinále debla © SITA Všetky práva vyhradené.