Home Správy Slovensko Finančnú správu naďalej povedie Wittenbergerová, potvrdil nový minister Kamenický

Finančnú správu naďalej povedie Wittenbergerová, potvrdil nový minister Kamenický

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Na čele finančnej správy aj po nástupe nového ministra financií Ladislava Kamenického zostane pôsobiť jej súčasná prezidentka Lenka Wittenbergerová. Vyhlásil to minister po piatkovom stretnutí s prezidentkou finančnej správy.

Dobré vzťahy a spolupráca

Kamenický tvrdí, že s Lenkou Wittenbergerovou, ktorú do funkcie vymenoval jeho predchodca Peter Kažimír, mal už ako šéf finančného výboru vždy dobré vzťahy a spoluprácu.

Navyše, sám má mandát na výkon funkcie ministra financií len do budúcoročných parlamentných volieb, čo je podľa neho krátky čas na to, aby sa prípadnou personálnou zmenou na čele finančnej správy inštitúcia destabilizovala.

„Chcel by som vyhlásiť, že s pani prezidentkou sme sa dohodli, že bude pokračovať vo svojej funkcii. Teším sa na ďalšiu spoluprácu, ale samozrejme budem naďalej požadovať výsledky od finančnej správy,“ povedal v piatok minister s tým, že aj počas nasledujúcich mesiacov, aj v súvislosti s avizovaným hospodárskym spomalením, bude potrebné urobiť všetko pre to, aby finančná správa fungovala. „Je to peňaženka ministerstva financií,“ dodal.

Do štátnej kasy pribudlo viac peňazí

Prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová novému ministrovi poďakovala za prejavenú dôveru. Tvrdí, že finančná správa pod jej vedením bude pokračovať v napĺňaní štátnej kasy.

V tejto oblasti sa jej zatiaľ v tomto roku darí. Výber daní aktuálne prekračuje plánovanú úroveň o necelé percento a finančná správa tak vybrala do štátnej kasy o 23 mil. eur viac, ako sa pôvodne očakávalo.

Prezidentka chce naďalej pokračovať v projektoch elektronizácie finančnej správy, v boji proti daňovým podvodom, ale rozširovať chce aj proklientské opatrenia voči daňovníkom.

Projekt eKasa

Najaktuálnejším projektom, ktorým sa momentálne finančná správa zaoberá, je eKasa, teda povinné pripájanie elektronických registračných pokladníc na server finančnej správy.

Minister Ladislav Kamenický v tejto súvislosti vyzval všetky povinné subjekty, aby svoje prihlásenie na portáli finančnej správy neodkladali. Budú totiž potrebovať určitý čas aj na technickú implementáciu chráneného daňového úložiska.

Zvýšenú informačnú aktivitu v tejto súvislosti plánuje podľa Wittenbergerovej aj samotná finančná správa, ktorá bude podnikateľov vyzývať, aby tieto procesy neodkladali a bude im tiež radiť, ako majú postupovať.

Viac k témam: Finančná správa SR, minister financií SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančnú správu naďalej povedie Wittenbergerová, potvrdil nový minister Kamenický © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version