Domov Správy Slovensko Agh z kauzy Kočnerových zmeniek bol zadržaný v Prahe, ukrýval sa u...

Agh z kauzy Kočnerových zmeniek bol zadržaný v Prahe, ukrýval sa u známych a telefón si balil do fólie

31.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 31. marca 11:21

Štefan Agh, odsúdený v kauze miliónových zmeniek, ktorého v Prahe zadržala česká polícia, sa v hlavnom meste Českej republiky skrýval u známych. Informuje o tom na sociálnej sieti Policajný zbor SR na základe informácií českých policajtov.

Telefón v kovovej fólii

Podľa českej polície odsúdený vedel, že po ňom pátra polícia a snažil sa pátranie všemožne sťažiť. Mobilný telefón si napríklad balil do kovovej fólie, aby ho nebolo možné vystopovať.

„Muža po vykonaní potrebných úkonov dodali do policajnej cely a spisový materiál odovzdali zástupcovi Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe,“ uviedla česká polícia. Doplnila, že od doručenia európskeho zatykača po zadržanie Agha neuplynulo ani 48 hodín.

V kauze falšovania miliónových televíznych zmeniek Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku uznal Agha v októbri minulého roku za vinného a uložil mu trest 13 rokov väzenia. Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Súd tiež obžalovanému uložil peňažný trest 5-tisíc eur. Pokiaľ by ho nezaplatil, súd určil náhradný trest v rozmedzí päť mesiacov väzenia. V rovnakej kauze uložil ŠTS Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi v roku 2020 tresty zhodne po 19 rokov väzenia. Najvyšší súd SR tresty potvrdil na verejnom zasadnutí 12. januára 2021.

Agha zadržali v Prahe – Petrovicích v stredu 30. marca. Úrad špeciálnej prokuratúry ešte minulý týždeň potvrdil, že rozsudok nad ním v kauze falšovania zmeniek nadobudol právoplatnosť. On však médiám, ktorým sa s ním podarilo spojiť, tvrdil, že vo veci podal odvolanie. Takisto uviedol, že sa nachádza v Londýne.

Fotky a video z cesty vlakom

Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran už pred stredajším rokovaním vlády potvrdil, že disponuje informáciou o zadržaní obvineného Agha. Dodal, že čakajú na definitívne potvrdenie z českej strany.

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka ozrejmil, že slovenskú políciu kontaktoval občan, ktorý spozoroval vo vlakovom vozni muža pripomínajúceho hľadaného Agha. Za týmto účelom preto vyhotovil fotografie a video, na základe ktorého mala slovenská polícia istotu, že ide naozaj o právoplatne odsúdeného Agha.

„Ešte počas trvania cesty vlakom slovenskí policajti z prezidiálneho cieľového pátrania požiadali partnerský útvar národnej jednotky cieľového pátrania Polície ČR o súčinnosť v pátraní. Akýkoľvek okamžitý zásah českej polície bol znemožnený faktom, že v danom čase nebol ešte zo strany súdu vydaný ani európsky, ani medzinárodný zatýkací rozkaz. Na túto skutočnosť promptne reagoval príslušný súd, ktorý následne Európsky zatykač vydal,“ vysvetlil Slivka.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Agh z kauzy Kočnerových zmeniek bol zadržaný v Prahe, ukrýval sa u známych a telefón si balil do fólie © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version