NAČÍTAVAM

Type to search

Bankovníctvo Ekonomika

Fio banka upozorňuje na podvodné e-maily, klientov nabádajú na aktualizovanie účtu

Sita
Share

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Fio banka zaznamenala ďalšiu vlnu podvodných e-mailov, ktoré vystupujú ako správy od banky. Ide o tzv. phishing.

E-mail treba hneď zmazať

Podvodná správa klientov nabáda, aby klikli na priložený odkaz a svoj účet aktualizovali. “Fio banka podobné správy neposiela,” upozorňuje banka klientov na svojej internetovej stránke. Zároveň vyzýva, aby na odkaz neklikali a e-mail hneď zmazali.

Aj keby stránka vyzerala ako naša prihlasovacia stránka do internetového bankovníctva, v políčku s internetovou adresou musí byť uvedené https://ib.fio.sk/ib/login a ikona zámku musí vždy predstavovať certifikát, ktorý dosvedčí, že sa skutočne nachádzate na stránkach Fio banky,” uvádza banka. Internetové stránky, na ktoré smeruje odkaz z falošného e-mailu, sú už podľa vyjadrení banky zablokované.

Venuje sa vedeniu účtov

Fio banka, a.s. pobočka zahraničnej banky spolu s ďalšími spoločnosťami tvoria finančnú skupinu Fio, ktorá sa od roku 1993 zaoberá poskytovaním služieb na kapitálových a finančných trhoch. Bola založená a je ovládaná českými majiteľmi.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuDo spektra jej služieb patrí vedenie bežných a termínovaných účtov, sprostredkovanie investícií do akcií, ETF a futures na zahraničných trhoch, poskytovanie úverov pre obchodovanie s cennými papiermi, úverov na menu a ďalšie služby.

Viac k témam: Fio banka, podvodné e-maily, podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Fio banka upozorňuje na podvodné e-maily, klientov nabádajú na aktualizovanie účtu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X