FK Senica má nového trénera, stal sa ním bývalý lodivod Michaloviec Anton Šoltis

14.7.2020 (Webnoviny.sk) – Novým trénerom fortunaligového klubu FK Senica sa stal Anton Šoltis. Informuje o tom oficiálny web účastníka najvyššej domácej futbalovej súťaže.

Zmluva na jeden rok

Štyridsaťštyriročný košický rodák zatiaľ naposledy viedol iný fortunaligový tím MFK Zemplín Michalovce, v ktorom ho v prvej polovici novembra 2019 nahradil Jozef Majoroš. Šoltis podpísal s FK Senica zmluvu na jeden rok, jeho asistentom bude Ivan Lapšanský.

Anton Šoltis v MFK Zemplín Michalovce pôsobil najprv ako asistent Stanislava Grigu, v rokoch 2016 – 2019 bol hlavným trénerom A-tímu.

Jeden z najžiadanejších

„Anton Šoltis bol jedným z najžiadanejších trénerov na trhu. Pre našich priaznivcov je to deklarácia toho, že naozaj chceme klub vrátiť na pozície, ktoré si zaslúži. Vzhľadom na prácu trénera Šoltisa v Michalovciach si sľubujeme od jeho angažovania dominantnejší herný prejav, zlepšenie organizácie hry a budovanie dlhodobej koncepcie FK Senica,“ cituje športového riaditeľa senického klubu Filipa Holeca oficiálny web FK Senica.

Seničanov v závere sezóny 2019/2020 viedol Patrik Durkáč a klub pod jeho taktovkou skončil na 10. mieste fortunaligovej tabuľky.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – FK Senica má nového trénera, stal sa ním bývalý lodivod Michaloviec Anton Šoltis © SITA Všetky práva vyhradené.