Fontána pred Prezidentským palácom prejde rekonštrukciou, mesto vyjde na viac ako 300-tisíc eur

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Fontánu Planéta mieru na Hodžovom námestí v Bratislave čaká tento rok rekonštrukcia za približne 340-tisíc eur vrátane DPH. Rekonštrukcia obmedzí chodcov len čiastočne, predovšetkým v časti medzi bazénom fontány a strojovňou, resp. vstupom do podchodu.

„Rekonštrukcia fontány bude spočívať najmä v obklade bazéna, izolácií, výmene všetkých potrubí medzi bazénom a strojovňou. Zároveň budú vymenené distribučné kruhové rozdeľovače vo vnútri bazéna a v strojovni bude potrebné osadiť ďalšie čerpadlo, vďaka ktorému sa zvýši počet fungujúcich trysiek. Viditeľnou zmenou bude zredukovanie dvoch najmenších okruhov umiestnených v tesnej blízkosti nerezovej gule na jeden okruh,” informoval agentúru SITA hovorca mesta Bratislava Peter Bubla.

Fontána dostane aj nové LED osvetlenie, ktoré bude umiestnené pri dvoch najväčších okruhoch, pričom dokopy tam pôjde 52 kusov RGB LED svietidiel. Oba kruhy budú pripojené na centrálny riadiaci systém a budú jednotlivo programovateľné.

Fontána Planéta mieru na Hodžovom námestí od akademického sochára Tibora Bártfaya a Ing. arch. Valérie Triznovej bola vybudovaná v roku 1982. Fontánu tvorí kruhový bazén s priemerom 19,72 metra, v ktorom sú umiestnené štyri okruhy trysiek. V strede fontány je umiestnená nerezová guľa s priemerom tri metre.

Viac k témam: fontána, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Fontána pred Prezidentským palácom prejde rekonštrukciou, mesto vyjde na viac ako 300-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.